Yer: Adana… Şantaj iki ailenin de hayatını mahvetti

Olay, Adana’da Yüreğir ilçesi Sarıçam Mahallesi’nde 7 Mayıs’ta meydana geldi. İ.A., aynı mahallede oturduğu Arda Demirci ile sevgili oldu. Bir süre sonra genç kız ayrılmak istediğini Arda Demirci’ye söyleyince akıllara durgunluk veren bir olayla karşı karşıya kaldı. Sabah’ın haberine göre, Tartışmanın büyümesi üzerine İ.A.’nın babası Mehmet Akkel, evden aldığı av tüfeğiyle Demirci’ye ateş açtı. Göğsüne isabet eden saçmalarla ağır yaralanan Demirci hayatını kaybetti.

“KIZA ŞANTAJ YAPTI” İDDİASI

Katil zanlısı Mehmet Akkel ise tüfekle polise teslim oldu. Genç kızın, ayrılmak istemesi üzerine Demirci’nin, “Elimde fotoğrafların var. Beni terk edersen, seni rezil ederim” sözleriyle şantaj yaptığı, iddia edildi. İ.A.’nın durumu ailesine anlatması üzerine annesi M.A. ile babası Mehmet Akkel’in, Demirci ile görüşerek, kızını rahat bırakmalarını istediği belirtildi.

“KAFAMI DAĞITMAK İÇİN MAÇ İZLEDİM”

Hayatını kaybeden Demirci’nin ise ailenin konuşma teklifini reddedip, şantajını sürdürdüğü iddia edildi. Cinayet Büro Amirliği’ne götürülen Mehmet Akkel, ifadesinde, “Bize küfrederek evinden kovdu. Eve geldiğimde sinirim çok bozulmuştu. Kafamı dağıtmak için maç izlemek istedim. O sırada sokaktan geçerken, evimin önünde durup bize küfretti. Bu durumu kaldıramadım.” dedi. Akkel, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x